Blog

Abraj Kudai’nin Dünyanın En Büyük Oteli Olmasına az Kaldı.

Mekke’de inşa edilen 10.000 odalı dünyanın en büyük oteli Abraj Kudai hizmete girmek için artık gün sayıyor.2017 Yılında hizmete girmesi beklenen dünyanın en büyük otel projesi 2015 yılında yaşanan kriz nedeni ile açılışını 2020 yılına ertelemişti.Kürsel çağda yaşanan pandemi krizi nedeni açılışı biraz geç açılması öngörülüyor.2023 Yılı itibari ile otel henüz hizmete girememiştir.

Abraj Kudai, toplamda 12 kuleden oluşacak şekilde tasarlanmıştır ve her bir kule yaklaşık 45 kat yüksekliğinde olacak şekilde inşa edilmiştir. Kompleks, Mekke’yi ziyaret eden hacılar başta olmak üzere diğer konuklara konaklama imkanı sunmayı amaçlamaktadır.

10.000 Otel Odası ve 70 Restaurant.

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı tarafından inşa edilen abartılı otelin inşası 3.5 milyar dolara mal olacak. Abraj Kudai’de mini bir şehir gibi görünen 10 kule, 10.000 konuk odası ve 70’in üzerinde restoran yer alacak.

Mega otelin sanatçı izlenimleri, ayrıca 4 adede kadar helikopter iniş pisti olacağını ve otelin tüm bölümlerinin sadece kraliyet konukları ağırlamak için kapatılacağını gösteriyor.

En büyükler yarışında uzun bir süre bu rekoru elinde olacağı kesin.Böylesi devasa otel projeleri ticari olarak karlı olmayabilir.

abraj-kudai-dünyanın en büyük oteli
abraj-kudai-dünyanın en büyük oteli

Abraj Kudai Otelin Sıradışı Özellikleri

  1. Oda ve süitler: 1.000 Otel odası, geniş bir oda ve süit yelpazesi sunmaktadır. Konuklar farklı boyutlarda ve lüks özelliklerle donatılmış odalardan seçim yapabilirler.
  2. Restoranlar: Kompleks içinde 70 farklı konseptte restoran bulunmaktadır. Farklı mutfaklardan yemekler sunan restoranlar, çeşitli tatlar ve lezzetler sunulması planlanmaktadır.
  3. Alışveriş merkezi: Abraj Kudai’nin içinde büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Konuklar, burada çeşitli markaların mağazalarında alışveriş yapabilirler.
  4. Kongre ve toplantı alanları: Otel kompleksi, büyük kongre ve toplantı salonlarına da sahiptir. İş amaçlı ziyaretler için uygun olan bu alanlar, konferanslar ve diğer etkinlikler için kullanılabilir.
  5. Spa ve sağlık merkezi: Rahatlama ve yeniden canlanma için konuklara bir spa ve sağlık merkezi sunulmaktadır. Masaj, fitness merkezi, sauna gibi olanaklar sağlanmaktadır.
  6. Dini hizmetler: Abraj Kudai, Mekke’ye hacılar için kolay erişim sağlamak amacıyla dini hizmetlere de ev sahipliği yapmaktadır. Cami, duaların yapılabilmesi için ibadet alanları gibi özellikler bulunabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu