Blog

Dünyadaki En İlginç Otel Konseptleri

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bilgi güçtür
  • Mümkün Olanın Geleceği
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Günün ipucu: Yine o adam
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Spieth eksik kesim tehlikesi altında

Otel kavramı yüzyıllar boyunca evrim geçirmektedir. Her şey yolculara hizmet veren hanlar ile başladı. Ertesi günün yolculuğundan önce iyi bir gece uykusu çekmek için sadece basit bir yerdi. 18. yüzyılda daha zengin müşteriler, çökecek bir yataktan daha sofistike bir şeye ilgi duyduklarını belirttiler. İşler burada hızlanmaya başladı. Oteller, daha çok ve daha iyi sunan mantarlar gibi ortaya çıkmaya başladı. İşte 21. yüzyılda buradayız, otel konseptinin bir sonraki seviyesi nedir? Öğrenmek için aşağıyı okuyun.

22. Öneri Zürih – Dev Şişman Adam

Odanıza mümkün olduğunca fazla yer ayırmaya çalıştıkları ve ayırdıkları olağan otel konseptini unutun. Proposal Zürich’te üst kattaki minik yatak odasında iyi bir gece uykusu çekmeye çalışabilir ya da dışarıda çift kişilik yatağa dönüştürülmüş minibüsü kullanabilirsiniz. Mülkün geri kalanı sanat için. Bu projenin ana odak noktası budur. Sizden yer kaplayan dev, şişirilebilir bir şişman adam olsa bile.

21. Yeni Monte Rosa Kulübesi – İnsan Isıtma Sistemli Dağ Evi

Lucerne Üniversitesi ve İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nden mimarlar, güneş ışığını güzel ahşap iç mekana getirecek şekilde açılı olan bu parlak kristal şekli buldular. Isıtma sistemi aslında kendiniz olduğu için sizi sıcak tutması amaçlanan güneş. Konsept, buharlaşan ve yayılan vücut ısınızın, sıcaklığı sabit tutarak bina duvarları içinde yalıtılmasıdır. Buna karşılık, Yeni Monte Rosa Hut size Gorner Buzulu’nun görkemli manzarasını ve uyumak için rahat bir yer sunuyor. Ben buna iyi işleyen bir ortak yaşam diyorum!

20. The Dunant Hotel – Tasarım Kendi Adına Konuşsun

0 yıldızlı otel olarak tanıtılan (bu konsept yapışkan görünüyor, aşağıdaki Null Stern Hotel’e bakın), Dunant Hotel tam olarak hayal ettiğiniz gibi değil. Bir yıldız derecelendirme sisteminin sunduğu ön yargısız yapıları ve tasarım detaylarını gelmenizi, gözlemlemenizi ve deneyimlemenizi istiyorlar. Yeni biriyle tanıştığınızda ve birisinin size “o 4 yaşında” demesi gibi. Dunant, kendi kararını vermeni istiyor.

19. The Beaumont Hotel – Kendi Nefesini Dinle

Beaumont Hotel, içinde tuttuğu çok karanlık ve sessiz bir şey olmasaydı, Londra’daki Hyde Park yakınlarındaki tipik beş yıldızlı otel olabilirdi. Beaumont Hotel için çok özel bir süit tasarlamak üzere ünlü bir İngiliz heykeltıraş olan Antony Gormley işe alındı. Bir otel süitinde iç mimar yerine bir heykeltıraşla çalışmak garip bir fikir olabilir, ancak tüm bunların iyi bir nedeni var. Gormley’in ODASI, etrafınızdaki sanat eserlerini deneyimleyebileceğiniz büyük bir heykel olarak tasarlandı. Şehrin gürültüsünden nefret ediyor ve ıssız bir adada olmanızı dilemiş miydiniz? Gormley’in ODA’sı o kadar ses yalıtımlıdır ki kendi nefesini duyarsınız. Meditasyon yapmak için doğru yer.

18. Gemi – Nuh ve Vahşi Hayvanları

Ark Lodge, yeni bir Safari türü geliştirdi. Size gelen bir Safari. Endonezya sıcağında bir cipte engebeli sürüşler yapmıyorsanız, o zaman bu sizin için olanıdır. Otel, Yasabara su birikintisine bakan Aberdare Milli Parkı’nda yer almaktadır. Bu şanslı kısım. Su deliği, tüm hayvan türlerinin denediği ve biraz su aldığı yer olduğu için vahşi yaşam için doğal bir mıknatıs. Bu, tek yapmanız gereken güzel bir içecek almak, panoramik terasta uzanmak ve manzaranın tadını çıkarmak olduğu anlamına gelir.

17. The 12 Decades Hotel – Odanızdaki Tarih

12 Decades Hotel, sizi Johannesburg’un hareketli ve bazen çalkantılı tarihine doğru bir zaman yolculuğuna çıkarır. 12 oda ve 3 daire / çatı katı dairelerinin tümü, 1886-2006 yılları arasındaki önemli bir Jo’burg dönemini temsil etmek için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Temalı odalarda, her biri bir tarih hikayesi anlatan “Minehouse” ve “Perpetual Liberty” gibi isimler yer alıyor.

16. Rotel – Gezici Otel

Alman şirketi Rotel, 1945’ten beri faaliyet gösteriyor. İnsanları küçük kapsüller içinde barındırabilen, bazen büyük bir treyler de dahil olmak üzere özel yapım kamyonlar tasarladılar. Tıpkı hareket halindeyken Japon kapsül otel konsepti gibi. Avrupa’dan Hindistan’a gitmeye hazır mısınız?

15. Null Stern Hotel – Yıldızsız Otel

Fotoğrafa baktığınızda bunun İsviçre’de nasıl olabileceğini sorgulayabilirsiniz. Mükemmelliği etkilemek ve hizmet vermek için tasarlanmış lüks, birinci sınıf otellerin bulunduğu ülke. İşte bu tam da sanatsal girişimci kardeşler Frank ve Patrik Riklin’in meselesi. Zero Star Hotel’i tüm bunlara tam bir tezat olarak yarattılar. Onlara göre tek yıldızın sen olduğu bir yer. Şirin!

14. Milyon Eşek Oteli – Prata Sannita’da Eşekleri Onurlandıran

Avusturyalı mimarlar ve yerel gönüllüler, sadece bir ay içinde bir otel inşa etmek için harika bir meydan okuma ile geldiler. İsim, eşeklerin yaptıkları işi onlarsız mümkün olmayacağı için onurlandırmaya adanmıştır. Proje, turistleri İtalya’nın Prata Sannita kasabasına geri getirmeyi amaçlıyordu. Mağarayı andıran odalar yamaçta inşa edilmiş ve ana duvardan asılı bir kafese döndürülebilen tekerlekli bir yatak var. Açık havada şekerleme mi? Evet lütfen!

13. Manakau PurePod – Hiçbir Şeyin Ortasında Tek Başına

Kasabalardan uzakta kaçış yerleri var ve bir de Manakau PurePod var. Seaward Kaikōura Sıradağları’nın kalbinde, Yeni Zelanda’nın Güney Adası’ndaki en büyük şehir olan Christchurch’ten arabayla yaklaşık 2,5 saat uzaklıktadır. Aslında o kadar uzaktasınız ki, yakındaki en yüksek tepelere tırmanırsanız, yine de medeniyet izleri görmeyeceksiniz. Sadece siz (ve gerçekten sevdiğiniz biri) ve Tabiat Ana.

12. Les Cols Pavellons – Cam Severler Sevinirler!

Kuzey İspanya’daki Garrotxa Volkanik Doğa Rezervi’nin yakınında yer alan Les Cols Pavellons, bazı dünya dışı mimari tasarımlara sahiptir. Beş pavyon, konuklara yaşam alanı yaratmak için birincil malzeme olarak cam kullanıyor. Eşsiz tasarım hepsi değil. Odanızda ısıtmalı bir onsen (Japon havuzu), özel banyo ve rahat bir şilte bulunmaktadır.

11. IceHotel – Her Yıl Yeniden Yapılan Otel

İsveç Laponyası her yıl bir buz oteli inşa etmenin sınırlarını zorlamak için sanatçılardan, tasarımcılardan ve mimarlardan oluşan yaratıcı bir festival başlatıyor. Olağanüstü kreasyonlar sadece kışın kısa bir süre için kalır ve bir sonraki mimar, tasarımcı ve sanatçı grubuna daha da iyi fikirler üretme şansı vermek için eriyip gider. Buz, yerel bir nehirden kaynaklanıyor ve eridiğinde ait olduğu yere geri dönmesi güzelliği. Yenilenebilir yapı malzemesi yani.


10. Otel Otel Değil – Evet Ama Hayır, Ama Evet

Bir kimlik krizi gibi görünüyor, ancak daha fazla incelendiğinde, her şeyin mantıklı olduğu sonucuna varıyorsunuz. Hotel Not Hotel, Amsterdam’ın merkezinde yer alır ve bir sanatçı cennetidir. Odalar, koridorlar ve salon alanlarının tümü büyük bir sanat enstalasyonunun parçasıdır. Odanızın seçimi, sanat tercihinizin seçimi gibidir. Bir sanat sergisinde uyuyabileceğiniz kadar yorgun hissettiyseniz, şimdi onu harekete geçirme zamanınızdır.

9. Hotel Everland – İlk Otel Turu

Hotel Everland, daha çok L / B olarak bilinen sanatçı ikilisi Sabina Lang ve Daniel Baumann’ın bir projesidir. Dünyadaki ilk otel turuydu. Otelin yerleri değiştirildi ve insanlar 2006-2009 yılları arasında Yverdon, Leipzig ve Paris’teki yerlerde 1000 geceden birini rezerve edebildi. Genellikle Paris silüeti veya bir İsviçre gölü gibi benzersiz manzaralara sahip sanat galerilerinin çatılarına yerleştirildi. Bu projenin en sevdiğim yanı, sanatçının altın işlemeli havluları çalmaya teşvik eden asılı tabelalarıydı. Yapmak ister misin?

8. Hotel Droog – Ters Otel Konsepti

Binayı odalarla dolduran, olabildiğince çok insanı ağırlayacak şekilde inşa edilmiş geleneksel oteller var. Hotel Droog bunu tersine çevirdi. Yer yapacak şeylerle dolu. Alışveriş olanakları, yemek odası, dersler, spa ve dinlendirici bir bahçe vardır. Ayrıca bir yatak odası var. Bir yatak odası.


7. Henn-na Hotel – Robot İstilası

21. yüzyıldaki korku, işleri devralan en gelişmiş yapay zekanın hizmet verdiği robotlardan daha gerçekçi olamazdı. Yüzyıllardır insanlar tarafından yapılan geleneksel işler. Henn-na Hotel, insan işçilerini birçok şeyin yanı sıra bagajınızı depolayabilen ve hatta check-in yapabilen robotlarla değiştiren sıradaki ilk şirkettir. İnsan etkileşimini tercih ediyorsanız burası sizin için uygun olmayabilir, ancak isterseniz Geleceğe bir göz atmak için, sonra şimdi Japonya’ya bir biletle.

6. Haslla Art World Museum Hotel – Museum Hotel, Hotel Museum

Güney Kore’nin doğu kıyısında yer alan Haslla Art World Museum Hotel, büyük harflerle ART’dir. Detaylara büyük özen gösterilerek tasarlandı, kendinizi yaratıcı mimariye, içeride ve dışarıda sanat koleksiyonuna ve eşsiz mobilyalarla dolu çağdaş sanat odalarına bakarken bulacaksınız.

5. Das Park Hotel – Swiss Pipes

Das Park Hotel eski kanalizasyon borularını alıp rahat küçük yaşam alanlarına dönüştürdü. Dışarıdan ruhsuz beton tüneller gibi görünebilirler, ancak renkli duvar resmi ve içindeki rahat yatak burayı kalmak için güzel bir yer haline getiriyor. Özellikle “istediğiniz kadar ödeyin” – İsviçre’deyseniz bu bir zevktir.

4. Corona Save The Beach Hotel – Hotel Made Of Beach Çöp Kutusu

Bu çevre bilincine sahip proje, insanlığın son on yıllarda biriktirdiği muazzam plastik çöpün karşılaştığı en büyük sorunu vurgulamak için yaratıldı. Bu otel sadece çöp kullanılarak inşa edilmiştir. Projeye yardımcı olan kişilerden biri de sanatçı HA Schult, “çöp zamanındayız. Çöp üretiyoruz ve çöp olacağız. “

3. Casanus Hotel – En Tuhaf Otel Konsepti

Hollandalı sanatçı Joep Van Lieshout herkesten bir adım daha ileri gitti. Ben yargılamak için burada değilim, sen yargılamak için buradasın. Bu devasa bağırsakların içinde kalır mıydınız?

2. Adler Luxury Hostel – Singapur’daki Beş Yıldızlı Hostel

Güzel bir otelde kalma ya da para biriktirip ranzada uyumanın bulmacası çözüldü. Singapur’daki tarihi Çin Mahallesi’nin kalbinde yer alan Adler Hostel, lüks görünümleri yerden tasarrufla harmanlama fikrini ortaya attı. Sonuç, birinci sınıf bir iç mekan ve ranzadır. Peki ya mahremiyet? – merak edebilirsiniz. Korkmayın, ranzalar tamamen perdelerle kapatılabilir. Söyleyebileceğim tek şey burada kaldım ve konsepti onaylıyorum.

1. 9 Saat Kapsül Otel – Kapsül Otellerin Geleceği

Konsept kapsül oteller, ilk olarak 1979’da Capsule Inn Osaka adında açıldığından beri etrafta. Tokyo gibi maliyetli, yoğun nüfuslu şehirlerdeki satın alınabilirlik sorununu çözmeyi amaçlamaktadır. Kabul edelim, ranzalar çok şık değil ve mahremiyet sorunu teşkil ediyorlar. Kapsüller, teoride odayı başkalarıyla paylaştığınız, ancak gerçekte (plastik) duvarlarla ayrıldığınız tamamen kapalı alanlardır. 9 Hours Capsule Hotel’in tasarım kıvrımı, minimalist iç mekan ve uzay gemisi benzeri kapsüllerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu