Blog

Sultan Murat Yaylası Yaylaların Efendisi

Sultan Murat Yaylası Doğu Karadeniz bölgesinde yıllardır doğa turizminin hayat bulmuş halidir.Sultan Murat Yaylası Trabzon ili Çaykata ilçesine bağlı 1945 Metre rakımlı eşine az rastlanır güzellikte bir çoğrafyada bulunur.

sultan-murat-yaylasi
sultan-murat-yaylasi

Sultan Murat Yaylasını Özel Kılan Nedir?

Sultan Murat Yaylası belkide Türkiye’de Yayla Turizmi denilince ilk akla gelmesi gereken yayladır.Gerek bölgenin insanı gerekse Dünyanın dört bir yanından gelen insanlara kapılarını sonuna kadar açmıştır.Doğa ile iç içe olmak isteyen ziyaretçiler her yıl yz aylarında Sultan Murat Yaylasını ziyaret eder.

Sultan Murat Yaylasını diğer yaylalardan ayıran en önemli farklardan birisi burada şehitliklerin bulunmasıdır.Rusya’ya karşı verilen mücadelede şehit düşen tabur askereri her yıl yaad edilir.

sultan-murat-sehitligi
sultan-murat-sehitligi

Yaylaya gidlince likarba toplamak veya yayla çayı toplamak en güzel etkinliler arasında sayılabilir.Yayla çayının enfes kokusu ve likarbanın lezzetini bilen bilir bilmeyenlerde keşfetsin.Her iki ürün son derece sağlıklı gıdalardır.

yayla-cayi
yayla-cayi
likarba
likarba
Sık Sorulan Sorular
Of Sultan Murat Yaylası kaç km?

Of merkezinden Sultan Murat Yaylasına 61 Km Uzaklıktadır.Ortalama olarak 1 Saat 15 Dakika içerisinde Sultan Murat Yaylasına Ulaşabilirsiniz.Yolların tamamı asfalttır.

Sürmene Sultan Murat yaylası kaç km?

Sürmene şehir merkezinden Sultan Murat Yaylasına 41 Km uzaklıkta yer almaktadır.Ortalama olarak 1 Saat 10 Dakika içerisinde Sultan Murat Yaylasına ulaşabilirsiniz.Sürmene şehir merkezinden Köprübaşına ardından köy yollarını takip ederek gidilir.Yolun tamamına yakını asfalt ve beton kaplıdır.Sadece2 km lik mesafe stabilizedir.

Sultan Murat Yaylası nerede?

Sultan Muat Yayası Trabzon ili Çaykara İlçesine bağlı bir yayladır.

Sultan Murat Yaylası Otel varmı?

Sultan Murat Yaylasında Taşkın Otel uzun yıllardır hizmet vermektedir.Taşkın otel birinçi sınıf otelcilik hizmeti vermektedir.

Sultan Murat Yaylasında Bungalov Var mı?

Sultan Murat Yaylasında Bungalov ve benzeri konaklama işletmeleri bulunmamaktadır.İsterseniz kamp çadırı kurabilirsini.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu